Gdy pracujesz za granicą

Gdy pracujesz za granicą
Zapoznaj się ze wskaźnikami ogólnymi i dowiedz się co to jest stopa zwrotu Zobacz tabele, która przedstawia rolowanie kontraktów

Praca za granicą kusi każdego roku kolejny Polaków. Fakt ten nie może zaskakiwać, gdy porównamy wysokość miesięcznych dochodów w Polsce i za zachodnią granicą naszego kraju. Zgromadzone u sąsiadów lub w dalszych zakątkach Europy pieniądze trzeba jednak gdzieś zgromadzić. Często dobrym wyborem jest konto walutowe, choć czasem jest to także wybór chybiony. Kiedy i dlaczego warto założyć takie konto?

Konta walutowe są trafionym rozwiązaniem wtedy, gdy często przebywamy za granicami kraju i często dokonujemy transakcji przy wykorzystaniu obcej waluty. Dzięki temu ten rodzaj konta wydaje się być dedykowany między innymi dla pracowników, którzy na chleb zarabiają w innych krajach. Wniosek taki jest słuszny, głównie wtedy, gdy do pracy za granicą jeździmy często, a nie mamy tam stałego zameldowania, bowiem założenie konta w lokalnym banku może być niemożliwe bez dokumentu potwierdzającego nasze zameldowanie. Dlaczego jednak mielibyśmy zakładać konto w miejscowym banku, zamiast korzystać z naszego konta walutowego?

Zdarza się bowiem, że konto walutowe nie odpowiada pracodawcy. Wykonywanie przelewów na zagraniczne konto jest z reguły obciążone dodatkowymi opłatami, na które nie każdy zatrudniający ma ochotę. W takim wypadku, o ile mamy możliwość, warto rozważyć założenie konta w zagranicznym banku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *