Gdy pracujesz za granicą

Gdy pracujesz za granicą

Praca za granicą kusi każdego roku kolejny Polaków. Fakt ten nie może zaskakiwać, gdy porównamy wysokość miesięcznych dochodów w Polsce i za zachodnią granicą naszego kraju. Zgromadzone u sąsiadów lub w dalszych zakątkach Europy pieniądze trzeba jednak gdzieś zgromadzić. Często dobrym wyborem jest konto walutowe, choć czasem jest to także wybór chybiony. Kiedy i dlaczego warto założyć takie konto?

Konta walutowe są trafionym rozwiązaniem wtedy, gdy często przebywamy za granicami kraju i często dokonujemy transakcji przy wykorzystaniu obcej waluty. Dzięki temu ten rodzaj konta wydaje się być dedykowany między innymi dla pracowników, którzy na chleb zarabiają w innych krajach. Wniosek taki jest słuszny, głównie wtedy, gdy do pracy za granicą jeździmy często, a nie mamy tam stałego zameldowania, bowiem założenie konta w lokalnym banku może być niemożliwe bez dokumentu potwierdzającego nasze zameldowanie. Dlaczego jednak mielibyśmy zakładać konto w miejscowym banku, zamiast korzystać z naszego konta walutowego?

Zdarza się bowiem, że konto walutowe nie odpowiada pracodawcy. Wykonywanie przelewów na zagraniczne konto jest z reguły obciążone dodatkowymi opłatami, na które nie każdy zatrudniający ma ochotę. W takim wypadku, o ile mamy możliwość, warto rozważyć założenie konta w zagranicznym banku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *