Kiedy konto walutowe ma sens?

Kiedy konto walutowe ma sens?

Konta walutowe bywają opłacalnym rozwiązaniem, jednak tylko wtedy, gdy podejdziemy do sprawy rozsądnie i założymy konto, które faktycznie jest nam potrzebne. Zainteresowanie kontami walutowymi wzrasta co roku w miesiącach wakacyjnych. Oznacza to, że Polacy najchętniej zakładają konta w obcej walucie po to, żeby nie tracić na różnicy kursu podczas wakacji. O ile sama chęć zniwelowania wahań kursów jest uzasadniona, o tyle już dedykowania takiego konta pojedynczym wakacjom za granicami kraju niestety szczególnie opłacalne nie jest.

„justify”>Błąd popełniają zwłaszcza te osoby, które zakładając konto w pośpiechu zapominają o jednym z jego kluczowych aspektów – karcie debetowej. Karta nie zawsze spełnia oczekiwania osób, zakładających konta walutowe, gdyż transakcje dokonywane za jej pomocą nie są obsługiwane w obcej walucie. Z tej przyczyny konto traci sens – skoro na wakacjach nie będziemy mogli używać karty, bo przy jej użyciu straty będą podobne, jak przy wymianie walut.

Konta walutowe wiążą się również z opłatami za prowadzenie rachunku lub za kartę. Co za tym idzie, warto je zakładać wtedy, gdy często wykorzystamy możliwości, które oferuje. Rozwiązanie to jest dobrym pomysłem wtedy, gdy często wyjeżdżamy za granicę i dokonujemy tam zakupów, a także wtedy, gdy często kupujemy online w zagranicznych sklepach.

1 Comment

  1. założyłam konto walutowe, gdy rodzice zaczęli pracować za granicą, jestem bardzo zadowolona z tego rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *