Konto walutowe i dodatkowe koszty

Konto walutowe i dodatkowe koszty
www.pomosty-dolnyslask.pl dotacje.lecę.com.pl

Konta walutowe jawią się często jako niezwykle opłacalne rozwiązanie i sposób na uniknięcie kosztów związanych z różnicą w kursach walut. Niestety nie zawsze jest to wyjście tak dobre, jak się na początku wydaje, a to z powodu dodatkowych kosztów, które musimy wziąć pod uwagę zakładając i korzystając z tego rodzaju konta.

Przede wszystkim warto pamiętać o opłatach za prowadzeni konta i opłatach za kartę. Warto porównać oferty kolejnych banków w tym zakresie. Może się zdarzyć, że opłaty będą na tyle duże, że konto walutowe straci sens. To samo dotyczy wypłacania pieniędzy z bankomatów. Pamiętajmy o tym, żeby zapytać, z jakich bankomatów możemy wypłacać za darmo, a w przypadku jakich usługa będzie płatna. Szczególnie mocno możemy odczuć także prowizje podczas dokonywania przelewów. Zwykle są one znacznie większe niż w przypadku tradycyjnych kont złotówkowych.

Przy okazji – jak zawsze – warto pamiętać o dokładnym zapoznaniu się z warunkami dotyczącymi korzystania z usług oferowanych przez bank i powiązanych z kontem walutowym. Może się np. zdarzyć, że wypłaty z bankomatów za granicą są darmowe, ale dotyczy to np. tylko dwóch pierwszych wypłat w miesiącu. Nie każde konto walutowe jest tez powiązane z kartą, którą można płacić w danej walucie. Wówczas poniesiemy koszty związane z różnicą kursów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *