Ograniczenia konta walutowego

Ograniczenia konta walutowego
www.100greatestnysports.com

Biorąc pod uwagę możliwość założenia konta walutowego, musimy się liczyć z jego ograniczeniami, aby podjąć właściwą decyzję. O tym, w jakim banku najlepiej założyć konto walutowe i czy w ogóle warto je zakładać, przesądzić możemy wtedy, gdy sprawdzimy, które instytucje proponują nam konto najbardziej przyjazne. Na co dokładnie zwrócić uwagę?

Pierwszym ograniczenie rzuci się nam w oczy już podczas sprawdzania wstępnych warunków zakładania konta. Niektóre banki oczekują wkładu własnego. Nie jest to zwykle kwota, której nie byłby w stanie udźwignąć przeciętny domowy budżet, jeśli jednak nie mamy ochoty na tego typu inwestycję, dodatkowo wpłata może nas zniechęcić.

Inne ograniczenie – już założonego konta – polega na tym, że konto obsługuje tylko wybrane waluty, przykładowo USD i Euro. Jeśli będziemy posiadać kapitał w walucie różnej od wybranych dla konta, bank przewalutuje wpłacane pieniądze, zgodnie z aktualną tabelą kursów. Sama różnica kursu nie musi nas oczywiście zrazić, co innego jednak opłaty za przewalutowanie wpłaconej kwoty. Przed założeniem konta warto zwrócić uwagę na koszt takiej usługi, zwłaszcza, gdy planujemy podróż po kilku krajach, posługujących się odmiennymi walutami.

Zdarza się również, że bank stawia warunek założenia konta walutowego, jakim jest konto złotówkowe w tym samym banku. Konto takie może być obciążone opłatami za jego prowadzenie. Jeśli bank stawia przed nami taki wymóg, warto dokładnie sprawdzić opłaty wiążące się z jednym i drugim kontem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *