Szybkie konto walutowe ?

Szybkie konto walutowe ?

Internet przyzwyczaił na do wygody i załatwiania kolejnych spraw, czasem bardzo ważnych, bo zawodowych lub finansowych, przed ekranem własnego komputera. Włączamy przeglądarkę i piszemy maila do klienta, kupujemy telewizor lub zakładamy konto w banku. Niestety dla tych, którzy chcą założyć konto w obcej walucie sieć nie jest miejscem aż tak przyjaznym. Konieczna może się okazać wycieczka do banku

Nie wszystkie instytucje bankowe w naszym kraju pozwalają na wykonanie takiej operacji online, część z nich wymaga bezpośredniego kontaktu pracownika banku z klientem. Czasem banki stawiają przed klientami także inne wymagania, np. konieczność wniesienia wkładu własnego lub równoległe założenie konta złotówkowego.

O takim podejściu banków do kont walutowych warto pamiętać. Zwłaszcza wtedy, gdy planujemy posiadania konta w obcej walucie, ale zwlekamy z jego założeniem do ostatniej chwili. Niestety szybkie zdobycie konta walutowego może okazać się trudne, dlatego warto przejrzeć oferty i udać się banku z rozsądnym wyprzedzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *