Usługi związane z kontem walutowym

Usługi związane z kontem walutowym
mycie elewacji katowice http://gaznaczas.pl/ przyssawki do szyb

Jeśli zastanawiasz się nad założeniem konta walutowego, z pewnością interesuje się pakiet usług, który otrzymasz wraz z takim kontem. Samo konto nie byłoby zbyt wiele warte bez możliwości wypłacania zgromadzonych pieniędzy z bankomatów czy wygodnego dokonywania przelewów. Na szczęście konta walutowe z reguły oferują bardzo zbliżonego możliwości do tradycyjnych kont złotówkowych.

Zakładając konto walutowe otrzymasz kartę debetową i bez problemu wypłacisz pieniądze z bankomatów. Warto jednak pamiętać o warunkach korzystania z tej usługi. Mogą się one znacznie różnić od warunków oferowanych przez ten sam bank dla kont złotówkowych. Sprawdź szczegóły oferty przez założeniem konta, aby nie okazało się, że wypłaty z bankomatów obciążone są wysoką dopłatą, a w dodatku istnieje możliwość „wyciągnięcia” pieniędzy tylko z nielicznych bankomatów poza granicami naszego kraju. W kwestii bankomatów warto się także upewnić, że otrzymana karta pozwala na dokonywanie transakcji w obcej walucie. Zdarza się, że banki oferują konta walutowe, a otrzymana wraz z otwarciem konta karta pozwala jedynie na transakcje dokonywane w złotówkach.

Konta walutowe pozwalają również na dokonywanie przelewów, tak krajowych, jak i zagranicznych. Znów jednak opłaty za dokonane przelewy mogą się znacznie różnić od opłat za przelewy w ramach konta złotówkowego. Odmienny może być także czas, w którym bank wykona zleconą przez nas transakcję. Zdarza się, że jest to nawet kilka dni.

Usługą w ramach konta walutowego jest także możliwość przewalutowania wpłaty. Jeśli nasze konto walutowe obsługuje inną walutę, niż aktualnie posiadamy, bank pozwoli nam na wpłatę i przeliczy powierzone pieniądze zgodnie z dzienną tablicą kursów. Warto przy tym pamiętać, że za przewalutowanie niektóre banki pobierają dodatkową opłatę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *