Zlecenia od zagranicznych klientów

Zlecenia od zagranicznych klientów
www.easyinvestor.pl

Gospodarczo Polska rozwija się praktycznie pod każdym względem. Każda branża, mimo pewnych wzlotów i upadków, idzie „do przodu”. Pojawiają się nowe, wyższe standardy, lepsze produkty, a także nowe rynki zbytu. Wiele polskich produktów jest chętnie kupowanych przez zagranicznych klientów, zarówno z zachodu jak i wschodu, a polscy fachowcy uchodzą za doskonałych w wielu dziedzinach. Oznacza to, że każdy z nas, jeśli tylko tego zapragnie, może szukać klientów w Europie czy Azji, a także po drugiej stronie Atlantyku. Czy jednak transakcje z takimi klientami będą opłacalne? Co zrobić, żeby ustabilizować wpływy od klientów zagranicznych i nie liczyć na korzystne zmiany kursów walut?

Taka sytuacja, czyli praca w Polsce dla klientów zagranicznych to doskonały przykład na to, kiedy warto założyć konto walutowe. Konto, które prowadzone jest w walucie, w której płaci zagraniczny klient, pozwala na uniknięcie ryzyka spowodowane wahającymi się relacjami pomiędzy wartością kolejnych walut.

Konto walutowe jest godne uwagi zwłaszcza wtedy, gdy zagraniczny klient jest dla nas klientem ważnym i stałym. Jeśli spodziewamy się tylko sporadycznych wpływów w obcej walucie, nie warto ponosić kosztów związanych z zakładaniem lub prowadzeniem konta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *